Mazie prieciņi

Mazie prieciņi

Šķiet, ikviena rokdarbnieka “dienas notikums” ir iegādāts jauns darba materiāls, vai pa pastu saņemts pasūtījums – vai tas būtu audums, krāsas, dzija, diegi, pērlītes, u.tt. Tā vien gribas ņemt un sākt kaut ko darīt…

Strādājot pie dažādiem mežģīņu darbiņiem, cītīgi sekoju līdzi arī citu rokdarbnieču veikumam, atsauksmēm par rakstiem, kā arī par darba materiāliem – kuģīšiem un diegiem. Dažkārt tas ļauj aiztaupīt nepatīkamus pārsteigumus, piemēram, nekvalitatīvu vai nepiemērotu diegu izskatā – jo tas kas der tamborēšanai, ne vienmēr der frivolitē mežģīnēm.

Darinot galda sedziņas, man patīk izmantot arī smalkus diegus. Šajos projektos it īpaši ir no svara, lai tie būtu piemēroti mežģīņu darināšanai – būtu iespējams gludi (merserizēti), bez mezgliņiem un pietiekami izturīgi. Jau kādu laiku sekoju līdzi to rokdarbnieku veikumam, kuri izmanto DMC firmas nr.80 izmēra diegus. Tie ir ļoti smalki un lieliski izskatās, ja rakstā tiek izmantotas daudz cilpiņas. Arī krāsu palete ir pievilcīga un ļauj fantāzijai vaļu.

Tā nu nolēmu veikt “nelielus” ieguldījumus, lai notestētu šos diegus un palūkotu, kā man veiksies un kas no DMC diegiem sanāks man. Iegādājos dažādu krāsu vienkrāsu diegus, kā arī daudzkrāsu diegus. Attēlā redzams iesākts darbs pie frivolitē meistares Renulek raksta “Honey Napkin”.

Foto: Rita Baroniņa-Maurāna