Rota “a la Vintage”

Rota “a la Vintage”

Jau kādu laiku modē ir aksesuārus (auskarus, kaklarotas, rokassprādzes, u.tml.) papildināt ar no dažādiem materiāliem darinātām bārkstīm, tai skaitā no diegiem. Tā kā arī frivolitē tehnikā darinu rotas no diegiem, izaicinājums bija tikai laika jautājums. Bija nepieciešams tikai iemesls, kas arī radās. Papildu tam radās arī iespēja izmēģināju savu varēšanu pērļošanā. Šajā rotā izmantoju trīs meistarklases – bārkstu darināšanas, pērlīšu “kausiņa” veidošanas un frivolitē taureņa meistarklasi.

Lai gan sākotnēji šķiet, kas tad tur sarežģīts, izgatavot no diegiem bārkstu piekaru, ir jāzina daži knifi, lai rezultāts būtu tas, ko vēlējies. Un labi, ja ir meistari, kas dalās ar saviem padomiem, un ļauj ietaupīt laiku un daudz sabojātu diegu. Liels paldies BeadsClub TG izveidotajai video pamācībai (krievu valodā) YouTube kanālā! Es izmantoju man pieejamus smalkus Mettler izšūšanas diegus sudraba krāsā, kas lieliski sader kopā ar poliestera diegiem, ko izmantoju frivolitē rotu izgatavošanā.

Savukārt iedvesmu, ideju un paraugu, kā izgatavot no pērlītēm kausiņu bārkstu piekaram guvu Faculty of needlework (arī pamācība krievu valodā). Šī bija mana pirmā debija pērļošanā. Un, lai gan nācās improvizēt ar man pieejamajiem izejmateriāliem, rezultāts mani ļoti apmierina. Izmantoju dažādu toņu un izmēru sudrabkrāsas un rozā krāsas pērles un pērlītes.

Visbeidzot, rotu papildināju ar frivolitē tehnikā veidotu taureņa piekaru, izmantojot Opal nr.35 sudrabkrāsas poliestera diegus un bārkstu piekaram pieskaņotas pērles un pērlītes. Taurenis izgatavots pēc meistares Angela Gambka meistarklases. Arī šo meistarklasi (krievu valodā) var atrast YouTube kanālā.

Foto: Rita Baroniņa-Maurāna