Par rokdarbiem

Trīs variācijas

Trīs variācijas

Samērā vienkāršs raksts, bet lieliska iespēja nevien ar to variēt, bet arī izmēģināt jaunu diegu. Saliekot kopā interneta plašumos atrastu mežģīnes rakstu ar līdzīgu bezmaksas rakstu, ko piedāvā meistare Angela Gambka, tam vēl pievienojot savu radošo pieskārienu, izveidoju sev rokassprādzi. Jāatzīmē, ka raksts ir tik pateicīgs, ka ar to ir viegli strādāt, un viegli var pielāgot gan čokera, gan matu stīpiņas apdares izveidei, piemēram.

Pirmo rokassprādzi izveidoju melnā krāsā, pievienojot divu izmēru melnas sēkliņpērlītes. Šis bija arī mans jauno diegu izmēģinājuma projektiņš. Latvijas šūšanas piederumu veikalā pirkti poliestera diegi Mars nr. 40 (ražotājs Amanda). Pēc skata līdzīgi Tytan diegiem. Tomēr kaut kas atšķirīgs tajos ir. Strādāt ar šiem diegiem ir patīkami, mezgli veidojas gludi, bet mežģīņu rakstā veidotā rokassprādze (izmantojot diegu vienā kārtā!) ļoti labi izskatās uz rokas.

Sudrabkrāsas rokassprādze veidota, izmantojot Opal nr. 35 diegus un divu izmēru sēkliņpērlītes, vairāk variējot ar sākotnējo ideju. Salīdzinot ar Mars diegu, šis ir “zīdaināks” un ne tik stingrs. Lai gan, arī labi notur formu, ja izmanto diegu vienu kārtā.

Pēdējā, krēmkrāsas rokassprādzes variācijas veidota, izmantojot Tytan nr.40 diegu (dubultā!). Vēlējos panākt daudz izteiksmīgāku un apjomīgāku mežģīņu raksta akcentu. Piedevām, izmantoju divu krāsu sēkliņpērlītes un Swarovski 4 mm kristālus. Divu krāsu pērlīšu izmantošana rakstā palielināja sarežģītības pakāpi – nepieciešamība precīzi sarindot nepieciešamās pērlītes secībā gan uz kuģīša, gan uz palīgdiega. Kad darbs iesākts, labot kaut ko jau ir grūti.

Foto: Rita Baroniņa-Maurāna