Par rokdarbiem

Frivolitē mežģīņu apmale galda sedziņai

Frivolitē mežģīņu apmale galda sedziņai

Tradicionāli frivolitē tehnikā veidotās mežģīnes tiek asociētas ar galda segām, sedziņām, salvetēm. Viens no populārākajiem veidiem ir veidot mežģīņu apmales. Tā par manu šīs vasaras izaicinājumu kļuva galda sega ar mežģīņu apmali frivolitē tehnikā.

Sezonas izpārdošanā biju iegādājusies Anchor Aida (nr. 20, krāsas kods 00387) tambordiegus, kas gandrīz ideāli saskan ar izvēlēto audumu. Raksts arī jau kādu laiku bija nolūkots. Jan Stawasz (izdevums Tatting Theory and Patterns) galda segas raksts sastāv no vairākiem savstarpēji savienotiem kvadrātveida motīviem, bet ārējā mežģīņu kārta atkārto pamatmotīvu. Tas man lieliski noderēja veidojot taisnstūrveida galda segai apmali.

Šajā projektā sarežģītākais izrādījās nepieciešamie daudzie motīvi, kuru raksts atkārtojas. Visai monotonais un ātrais darbs nereti pārtrūka ielaisto kļūdu dēļ, kuras nācās labot – izjaucot kļūdaino vietu, vai pat nogriežot motīvu (kas, saprotams, ir vissāpīgākais). Pozitīvais… Katrs motīvs tiek veidots izmantojot divus kuģīšus. Ātri vien var aprēķināt nepieciešamo diega daudzumu katram kuģītim vienam motīvam.

Galda sedziņas malas apšuvu ar cilpu dūrienu –  sākumā ar pieskaņotu šujamdiegu, tad ar izšūšanas diegu, vienlaikus piešujot mežģīni.

Foto: Rita Baroniņa-Maurāna