Par rokdarbiem

Kā pielikt džinsu pogu?

Kā pielikt džinsu pogu?

Džinsu, darba un cita veida apģērbos, kur svarīga ir aizdares noturība, parasti priekšroka tiek dota tā saucamajām džinsu pogām. Šīs pogas arī var izmantot kā dekoratīvus elementus.

Tās ir no metāla un sastāv no divām daļām: pogas augšdaļas un apakšdaļas – nagliņas. Tāpat kā citas pogas, tās ir pieejamas dažādos izmēros. Izvēloties šīs pogas jāņem vērā, ka džinsu pogas, kurām apakšdaļa ir gluda (bez vītnes) jāiestrādā ar speciālu ierīci, kuras var iegādāties rokdarbu, audumu veikalos. Savukārt pogas, kurām apakšdaļa ir kā skrūvei ar vītni, var iestrādāt bez speciālas ierīces ar āmuru. Noteikti prasiet pārdevējai padomu, ja neesat pārliecināts, vai pogas iestrādāšanai nav nepieciešama speciāla ierīce.

Šoreiz iestrādāsim divas džinsu pogas ar vītni biksēs kabatas aizdarei un ar dekoratīvu nozīmi. Uzšūtās kabatas aizdarei, pogas iestrādāju pirms piešūtas kabatas detaļas biksēm. Savukārt jostai abas dekoratīvās pogas var iestrādāt vai nu pirms piešūt jostas detaļu, vai arī beigās, kad bikses jau sašūtas.

Izvēlējos džinsu pogas ar vītni.

Atzīmēju vietu, kur nepieciešams iestrādāt pogu un uzmanīgi izveidoju caurumiņu. Ja ir vairākas auduma kārtas, lieliski noderēs nagla vai īlens, lai izveidotu nepieciešamo caurumiņu.

  

Ievietoju pogas apakšdaļu caurumā no kreisās puses.

  

Savienoju abas pogas puses. Pogas augšdaļa ir izstrādājuma labajā pusē!  Novietoju izstrādājumu ar kreiso pusi uz augšu uz koka dēlīša, lai nesabojātu galda virsmu (pogas apakšdaļa augšpusē!).

  

Ar roku pieturot pogas apakšdaļu taisni, ar āmuru sitot savienoju abas pogas puses. Jāpievērš uzmanība, lai pogas apakšdaļa nenolocītos. Pogas abas daļas ir savienotas, kad poga stingi turas pie izstrādājuma.

 

Ja izvēlēta dekoratīva džinsu poga ar akmentiņiem, ieteicams pogu iestrādāt, to novietojot uz pamatnes ar iedobīti, lai nesabojātu dekoratīvos elementus.

Foto: Rita Baroniņa-Maurāna