Par rokdarbiem

Atklāts Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāls

Atklāts Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāls

4. septembrī Dzelzceļa muzejā tika atklāts “Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāls”. Šī izstāde noteikti piesaistīs profesionālo leļļu meistaru uzmanību, kā arī ikvienu, kuru aizrauj leļļu māksla. Tāda vēriena pasākums notiek pirmo reizi Baltijas valstīs, turklāt pulcējot lielu skaitu profesionālo leļļu meistaru no vairākām valstīm.

Festivāla ietvaros tiek piedāvāta virkne pasākumu – izstāde, konference, meistarklases, performances.

Izstādē skatāmi 110 mākslinieku darbi no 15 valstīm. Darbi ir veidoti dažādās tehnikās, atklājot autoru meistarību un pasaules skatījumu. Izstādē aplūkojamas ne vien smalkas, emocijām piesātinātas un izsmalcinātas dažādus laikmetus un stilus pārstāvošas lelles, bet arī gleznas, mākslas objekti, grāmatas…

“Mēdz teikt, ka visi ceļi ved uz Romu. Bet šogad droši varu teikt, ka visi ceļi ved uz Rīgu, jo tā ir kļuvusi par Eiropas Kultūras galvaspilsētu! Rīga, kā Eiropas Kultūras galvaspilsēta patiesi visus lutina ar krāšņu mākslas un kultūras programmu. Un tas nav nejauši, ka tieši šogad nolēmām rīkot Eiropas profesionālās Leļļu mākslas festivālu, lai papildinātu šo notikumu karuseli un atklātu rīdziniekiem un pilsētas viesiem ko nebijušu – izstādi, kurā lelles nav vienkārša rotaļlieta, bet patiess, pilnvērtīgs mākslas priekšmets, ar kuru var izgreznot dzīvi! Šis mākslas veids, kuram patiesībā ir ļoti sena vēsture, arvien biežāk iekaro pasauli un piesaka sevi kā nopietnu, stabilu mākslas vērtību, ieņemot pilntiesīgu vietu profesionālajā mākslā,” atklāšanas runā uzsvēra Ināra Liepa, Leļļu Mākslas muzeja vadītāja un izstādes organizētāja.

Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāls notiks no 4. līdz 7. septembrim Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā. Festivāla organizētājs – Ināras Liepas Leļļu Mākslas muzejs sadarbībā ar Rīgas Domi. Festivāla oficiālie sadarbības partneri – Krievijas Kultūras Fonds “Pasaules lelles” (Kukli Mira).

Foto no pasākuma atklāšanas: Rita Baroniņa-Maurāna