Par rokdarbiem

Trīs jaunumi tiem, kas tamborē

Trīs jaunumi tiem, kas tamborē

Lai tamborētu ir nepieciešama vien tamboradata, dzija vai diegs (vai arī metāla “diegs” tamborētām rotām), un var tapt kāds krāsains vai rakstos izsmalcināts darbs. Apgāds “Zvaigzne ABC” tikko izdevis trīs jaunas grāmatas par tamborēšanu. 

Divi jaunumi no Betijas Bārndenas

Betijas Bārndena ir pasaulē slavena rokdarbniece, veidojot adītus, tamborētus un izšūtus dizainus starptautiskiem žurnāliem, uzņēmumiem un saviem izdevumiem – grāmatām, pāris no tām izdotas arī latviešu valodā. Tikko iznākušas divas jaunākās rokdarbu dizaineres grāmatas “Tamborēšanas rokasgrāmata. Idejas, paraugi un tamborēšanas paņēmieni” un “75 tamborēti ziedu motīvi” (izdevējs apgāds “Zvaigzne ABC”).

“Tamborēšanas rokasgrāmata” būs noderīga tiem, kas tikai uzsāk iepazīt šo rokdarbu veidu. Grāmatā sniegti profesionāli padomi tamborējumu apdares veidošanai un paskaidrojumi, kā soli pa solim tamborēt pēc raksta, pievienot maliņas un rotājumus, veidot tekstūru, izvēlēties aizdari, izšūt tamborējumus. Izdevumā iekļauti gatavo darbu paraugi apģērbiem, aksesuāriem, interjera priekšmetiem ar detalizētiem aprakstiem un sava individuālā stila pielāgošanas ieteikumiem. Autore piedāvā vairāk nekā 40 apmalojumu paraugus, ziedus, bārkstis un rotājumus.

Savukārt, grāmatā “75 tamborēti ziedu motīvi” autore piedāvā dažādu ģeometrisku formu ziedu kolekciju. Tajā ir iekļauti gan tradicionāli kvadrātveida motīvi ar ziedlapiņām un rožu pumpuriem, gan citi daudzstūri ar telpiskiem ziediem un lapiņām. Šajā grāmatā katrs tamborēšanas cienītājs radīs iedvesmu saviem darbiem. Grāmatā iekļauta krāsaina motīvu attēlu galerija, lai būtu vieglāk izvēlēties tīkamu rakstu; katram motīvam sniegta tamborēšanas instrukcija un krāsains tehniskais zīmējums. Rokdarbnieki varēs atsvaidzināt savas prasmes, ielūkojoties tamborēšanas pamatpaņēmienu aprakstos, bet lielisku iedvesmu darbam sniegs grāmatas nobeigumā aplūkotie gatavo darbu paraugi, kā arī detalizētie apraksti to izgatavošanai.

Malu apdare

Ja nepieciešamas idejas, kā apdarināt apģērba vai aksesuāru malas, vērts ielūkoties Sūzanas Smitas grāmatā “150 tamborēti malu un rotājumu raksti” (izdevējs apgāds “Zvaigzne ABC”). Grāmatā atradīsiet padomus, kā ātri un viegli papildināt džemperus, jakas, šalles, somas, spilvenus un pledus ar dažādiem rotājumiem. Rakstu kolekcijā iekļautas mežģīņu maliņas, malas ar pērlītēm un bārkstīm, dekoratīvi motīvi un citi aksesuāri, kā arī dekoratīvu pogu paraugi.

Katram rakstam sniegta darināšanas instrukcija, pievienotas izteiksmīgas paraugu fotogrāfijas un informācija par dzijas, pērlīšu un citu materiālu izvēli. Tamborētas maliņas būs lielisks akcents pašdarinātiem izstrādājumiem un aksesuāriem, tās var izmantot, lai pagarinātu vai pārveidotu kādu jau valkātu apģērbu vai rūpnieciski ražotu izstrādājumu.

Ievadfoto: Rita Baroniņa-Maurāna. Attēli: publicitātes attēli.