Par rokdarbiem

Tauriņš

Tauriņš

Pati Kids karnevāla ballītei gatavojam tauriņa tērpu. Pieskaņojot izvēlētajai kleitai vai kombinezam veidojam tauriņa spārniņus.

Nepieciešams:

  • organzas audums;
  • papīrs;
  • stingrs filca gabaliņš (var izmantot cita veida stingru materiālu);
  • stiprinājums: stieple, drāts, plastmasas stieple. Materiāla izvēlē jāņem vērā, ka stiprinājumam ir jābūt tādam, kas viegli nelokās, nedeformējas (iesakam izmantot vadu buksieri, nopērkamu būvniecības veikalos);
  • gumija 55–60 cm gara, vēlams spārniņu krāsā;
  • dekorēšanai – lentītes, krāsas, dekoratīvie elementi;
  • šķēres, spogulis (vai stikls), lodāmurs.

Uz papīra uzzīmē spārniņu detaļu šablonus (pierēķinot malas tiesu, kas tiks nolocīta karkasa ievēršanai) un izgriež. Uz spoguļa noliek audumu, tam pa virsu šablonus. Ar lodāmuru „izgriež” no auduma nepieciešamās spārniņu detaļas (tad malas neirs).

Taisa „tunelīti”, pa kuru ievērs spārniņos stiprinājumu. Noloka maliņu aptuveni 3 mm un nošuj ar roku dūrienu. Ja stiprinājums ir platāks, jānoloka un jānošuj platāks tunelītis.

Iever stiprinājumu – karkasu.

  

Ja izmanto drāti, izveidotos spārniņus caur auduma gabalu piegludina.

Spārniņu dekorēšana. Spārniņus var apšūt ar lentīti vai citādi apgleznot, izdekorēt. Dotajam taurenim apakšējie spārniņi ir apšūti ar oranžu lentīti, bet augšējie spārniņi apšūti ar lentīti spārniņu krāsā.

Spārniņu savienošana. Veido vidusdaļu, izgriežot no filca divus 3×6 cm taisnstūrus.

Pie viena filca gabaliņa stiprina spārniņus un gumiju – gumiju sasien kopā un izveido cipara „astoņi” formu (mezgliņš vidū), piešuj līdz ar spārniņiem. No gumijas veidojas divas cilpas, kuras uzvērt uz rokām. Otru filca taisnstūri liek pa virsu un stingri piediedz.

  

Vairākās kārtās pārloka organzu (lai nespīd cauri vidusdaļa) un apliek ap vidusdaļu. Stingri nošuj. Vidusdaļu var apšūt arī ar lenti un izšūt vai izdekorēt.

  

Foto: Artūrs Maurāns