Rokdarbu ABC

Rokdarbu ABC

Tumšajos, garajos novembra vakaros tā vien gribas ķerties klāt kādam rokdarbam. Sociālajos tīklos entuziasti un rokdarbu blogeri dalās radošos foto atklājumos – pašdarinātas rotaļlietas, modīgas cepures, cimdi, čības u.c. – simtiem ideju, kas tā vien uzrunā, lai pamēģinām arī paši radīt ko jaunu. Tiem, kas vēl nav izlēmuši, kurš rokdarbu veids tuvāks, ieteiktu ielūkoties grāmatā “Rokdarbu ABC” (apgāds Zvaigzne ABC). 

Grāmatā aplūkoti populārākie rokdarbu veidi – adīšana, tamborēšana, izšūšana, klājdūrieni, tekstilmozaīkas, aplikācijas un stepējumi. Katram rokdarbu veidam veltīta sava sadaļa, kur sniegta informācija par materiāliem un nepieciešamajiem darbarīkiem, izskaidroti rokdarba pamati – soli pa solim autores skaidro un rāda pamatpaņēmienus, darba uzsākšanu un pabeigšanu. Neskopojas ar ieteikumiem – p., dizaina pamatprincipiem, kas ir svarīgs priekšnoteikums tekstilmozaīkas projektiem. Lai rosinātu idejas jauniem projektiem, autores dalās rakstos, paraugos un idejās, p., kā no stieplēm uztamborēt aproci ar pērlītēm.

Grāmata būs vērtīga tiem, kam nav vai ir nelielas priekšzināšanas dotajos rokdarbu veidos. Tās bagātīgais informatīvais un ilustratīvais saturs dod pārliecību, ka jaunā iecere izdosies.

“Rokdarbu ABC” sarakstījušas trīs autores. Megija Gordone ir brīvmāksliniece un dzīvesstila žurnāla redaktore, vairāku rokdarbu grāmatu autore. Viņas aizraušanās ir tekstilmozaīka, aplikācijas un stepējumi. Selija Hārdinga specializējusies adīšanā un tamborēšanā, bijusi žurnāla “Vogue Knitting” redaktore. Savukārt Elija Vensa vairākos žurnālos publicējusi rakstus par klājdūrieniem un tekstilmozaīku šūšanu. Savu pieredzi un padomus viņa sniegusi grāmatas sadaļā par klājdūrieniem.

Ievadfoto: Rita Baroniņa-Maurāna. Grāmatas attēls: publicitātes attēls.