Par rokdarbiem

Pirkstiņlelles

Pirkstiņlelles

Soli pa solim gatavojam pirkstiņlelles.

Vienai pirkstiņlellei nepieciešams nedaudz materiāla un izdomas.

Lellītes apakšai tiek noadīts taisnstūris – uzmet 20 valdziņus un ada labiskā adījumā 4,5 cm augstumā. Pirmā rindiņa tiek noadīta kā “valnītis” – 1 valdziņš labiski, 1 valdziņš kreiliski, lai mala nerullējas.

  

Pārloka, lai sānu malas ir aizmugurē vidū. Veidojam rociņas. Augšpusē sānos tiek uzņemti četri valdziņi un noadītas 12 rindiņas labiskā adījumā. Pārloka katru rociņu uz pusēm un piešuj – veidojas kas līdzīgs cilpiņām. Dekorē rumpīti. Kad piešūtas pērlītes un apkaklīte, aizmugurē tiek sašūta vidusvīle. Rumpītis gatavs.

 

Piegriežam galvas detaļu. Galvai tiek izmantota mākslīgā kažokāda, kurai abās pusēs ir plūksnojums. Galvas detaļai piešujam actiņas (melnas krellītes) un degunu (rozā dzija).

 

Sagatavojam austiņas – izgriežam no rozā filca austiņu vidusdaļu. Uzliekam uz baltas krāsas filca, piešujam un tad izgriežam austiņas. Austiņas uzliekam uz sejas daļas, saspraužam, lai “neaizmūk” un pārloka otru galvas daļu virsū. Sānu malas nošuj. Kakla daļu neaizšujam. Izvēršam galvas detaļu uz labo pusi.

  

Ir tapušas galvas un rumpīša detaļas. Abas detaļas sašujam kopā. Rezultāts – zaķu meitene, un, protams, zaķu puika.

  

Kā arī dejojošs sivēns, pīlēns ar puķi un lāčuks pavasara tauriņu gaidās.

Foto: Rita Baroniņa-Maurāna