Par rokdarbiem

Piespraude – taurenis

Piespraude – taurenis

Pēdējā laikā man taureņi top viens pēc otra. Šoreiz un beidzot (!) tapis mans pirmais frivolitē darbiņš ar pērlītēm, iestrādātām veidojot tauriņu.

Jau labu laiku meklēju piemērotāko rotas shēmu, ko īstenot – lai nebūtu par sarežģītu (es tomēr vēl pieskaitu sevi iesācējiem), un tai pat laikā, lai ir grezna un izskatās pēc rotas. Nesen ar šādu savu meistardarbu dalījās Angela Gambka, piedāvājot ne vien bezmaksas rotas shēmu, bet arī video meistarklasi (krievu valodā) šīs rotas izšūšanā.

Šis nav mans pirmais tapušais eksemplārs, pāris ir palikuši “aizkadrā” – mazliet neizdevušies dēļ tehnikas vai neveiksmīga krāsu salikuma.
Par izmantotajiem materiāliem. Centos veidot pēc iespējas precīzu izpildījumu, tomēr nācās variēt ar pērlītēm. Izmantoju izturīgu, 40 nr. šūšanas diegu (100% Polyester) divās kārtās, ar pieskaņotām sīkpērlītēm un 6mm pērlītēm.

… un variācijas no dažādiem diegiem. Pelēkā piespraude tapusi no smalka un spīdīga poliestera diega četrās kārtās, bet balti sudrabotā – no dekoratīvā izšūšanas diega sudraba krāsā.

Košās krāsās un krāsainām pērlītēm rotāts taurenītis-piekariņš meitenītei.

Foto: Rita Baroniņa-Maurāna