Par rokdarbiem

Modes dizaineru rokasgrāmata

Modes dizaineru rokasgrāmata

Raugoties krāšņajās modes skatēs, grūti iedomāties, cik daudz laika modes dizaineri ir pavadījuši veidojot kolekcijas – no radošiem ideju meklējumiem, skicēm, līdz tērpu demonstrācijai skatēs vai kolekciju fotosesijām.

Ja Jums ir radusies vēlme izmēģināt spēkus modes dizainā, vai gūt praktisku priekšstatu, kā top kolekcijas, vērts ielūkoties grāmatā “Modes dizaina rokasgrāmata” (izdevējs apgāds Zvaigzne ABC). Šajā rokasgrāmatā pasaulē atzīti slavenāko mākslas augstskolu pasniedzēji ir apkopojuši savu pieredzi un ieteikumus. Grāmata ir piedzīvojusi daudzskaitlīgus izdevumus dažādās valodās. Tagad tā ir pieejama arī latviešu valodā.

Grāmata ir iedalīta četrās daļās. Pirmā daļa veltīta radošiem iedvesmas meklējumiem, aplūkojot plašu spektru ideju avotus. “Labs dizainers vienmēr cenšas paplašināt robežas. Patiesi oriģinālas idejas var rasties tikai mēģinājumu un kļūdu ceļā,” uzsver grāmatas autori. Savukārt otrajā daļā par modes ilustrāciju, grāmatas autori sniedz praktiskus ieteikumus un vingrinājumus, piemēram, figūru zīmēšanā, kā uzskatāmāk parādīt ideju, izcelt detaļas. Trešā daļa aplūko plānošanu un modelēšanu – kā veidot vienotu kolekciju, modelēt atbilstoši uzdevumam, kā veidot krāsu un audumu salikumus, ievērot klientu vēlmes. Bet pēdējā daļa veltīta komunikācijai – porfolio veidošanai, prezentācijai, sasniegtā fiksēšanai un pasniegšanai.

Grāmatas mērķauditorija ir skolēni un studenti, kas apgūst dizainu un modelēšanu, bet būs noderīgs un praktisks avots ikvienam, kuru interesē modes dizains, kolekciju veidošana, modelēšana.

Par autoriem

Kerolaina Teithema (Caroline Tatham) bijusi modes mākslas pasniedzēja Centrālajā Sentmārtina Mākslas un dizaina koledžā Londonā. Viņa arī strādājusi par dizaineri, produktu attīstītāju un zīmolu menedžeri starptautiskās kompānijās.

Džemija Ārmstronga (Jemi Armstrong, M.S.), pasniedz modes figūru skicēšanu un ilustrēšanu Santamonikas koledžā un Modes dizaina un mārketinga institūtā. Viņa izstrādā ilustrācijas mazumtirdzniecībai un ražošanai, kā arī ir uzrakstījusi un ilustrējusi vairākas grāmatas par modes zīmējumiem.

Džūljens Šīmens (Julian Seaman) ir autors četrām grāmatām par modi. Šīmens ir starptautiski pazīstams apdruku dizainers, gleznotājs un vieslektors Centrālajā Sentmārtina Mākslas un dizaina koledžā Londonā.

Vinss Ārmstrongs (Wynn Armstrong, M.Ed.) vada digitālo tehnoloģiju kursus modes un datordizainā Amerikas Interkontinentālajā Universitātē, Modes dizaina un mārketinga institūtā, Vudberijas Universitātē un Modes mākslas akadēmijā, kā arī ir piedalījies vairāku grāmatu tapšanā un projektos, kas saistīti ar viņa specialitāti.

Publicitātes attēls