Par rokdarbiem

Lielā šūšanas grāmata

Lielā šūšanas grāmata

Šūšana ir mans hobijs vairākus gadus, precīzāk, pāris desmitus gadu. Pamatā prasmes un zināšanas ir gūtas skolas laikā, lasot specializēto literatūru (grāmatas, žurnālus), kā arī praktiski šujot un mācoties no savām kļūdām. 

Liels prieks man bija šovasar savā īpašumā iegūt lielisku, mūsdienīgu grāmatu tiem, kam šūšana ir hobijs vai vēl tikai plānota aizraušanās. Elisones Smitas apjomīgais darbs “Lielā šūšanas grāmata” (apgāds Zvaigzne ABC) aptver gan šūšanas piederumu, audumu, tehnoloģiju padziļinātu apskatu, gan piedāvā idejas projektiem.

Saturu papildina bagātīgs ilustratīvs materiāls, kas jo īpaši vērtīgs apgūstot dažādu iešuvju, ieloču, krokojumu, jostu, kabatu u.tt. risinājumu veidus. Piemēram, soli pa solim aprakstīts un parādīts kā iešūt rāvējslēdzēju, kā labot saplīsušu apģērbu… Vēlaties Ziemassvētku balles tērpu papildināt ar “Pompadūra” rokassomiņu, vai uzšūt bērnam jautrās krāsās siltu flīsa cepurīti ar pieskaņotu šalli? Šos un citus interesantus projektus atradīsiet Elisones Smitas grāmatā. Autore neskopojas ar padomiem un dažādiem šūšanas “knifiņiem”. “Lielā šūšanas grāmata” būs lieliska dāvana tiem, kas plāno profesionāli apgūt šuvēja, apģērba konstruētāja vai dizainera profesiju, kā arī ikvienam, kas aizraujas ar šūšanu.

Grāmatas autore Elisone Smita vienā no lielākajām Birmingemas skolām vada Tekstilizstrādājumu nodaļu, pasniedz tekstila un modes dizainu, regulāri piedalās TV raidījumos, publicējas žurnālā Sewing World, kā arī pasniedz šūšanas kursus un lekcijas.

Ievadfoto: Rita Baroniņa-Maurāna. Grāmatas attēls: publicitātes attēls.