Ģimenes EcoEmi

Ģimenes EcoEmi

Izstādē “Bērnu pasaule 2014” man bija iespēja pirmo reizi tikties un iepazīties ar jaunā bērnu apģērbu zīmola “EcoEmi” radītājiem Kristīni un Vilni Unguriem. Uzņēmums izveidots vien pagājušā gada otrajā pusē, bet jau tagad piedāvā visai plašu organiskās kokvilnas bērnu apģērbu un ne tikai. Uz īsu iepazīšanās ekspresinterviju aicināju Kristīni, kas rūpējas par radošo garu uzņēmumā.

Kas ir uzņēmuma veidotāji?

EcoEmi ir ģimenes uzņēmums. Mans vīrs Vilnis ir vadītājs un pieskata visas finanses, es, Kristīne, esmu visas “trakās” idejas autore un daru visu, lai EcoEmi vispār būtu – meklēju audumus, zīmēju skices, meklēju sadarbības partnerus, reklāmas iespējas, veikalus, kārtoju grāmatvedību, izpildu pasūtījumus, un, protams, man visu laiku ir dažādas idejas par dizainu – ko un kā gribētos salikt kopā, ko uzšūt. Savukārt mana mamma Aina vada pašu ražošanas procesu, ir galvenais šūšanas tehnologs, meistars, kas īsteno visas manas idejas līdz galam.

Tieši bērnos tiek rastas idejas jauniem modeļiem un dizainam

Kas Jūs rosināja izveidot savu bērnu apģērbu ražojošu uzņēmumu?

Iedvesma viennozīmīgi ir mūsu bērni un iespēja strādāt kopā ar viņiem. Tieši bērnos tiek rastas idejas jauniem modeļiem un dizainam – tā, lai bērnam ir ērti un komfortabli. Vispār, ideja par bērnu apģērbiem radās pēc trešā bērniņa piedzimšanas – veikalos nevarējām atrast savām vēlmēm, prasībām un gaumei atbilstošus apģērbus. Gribējās kaut ko krāsainu, bet ekoloģisku un ērtu.

EcoEmi – skaidrs, kāpēc eco, bet emi?

Mazākais puika ir Emīls. Nosaukumā likām “eco”, jo visi izejmateriāli, ko izmantojam, ir ekoloģiski, pārsvarā organiskā kokvilna, nedaudz arī lins. Bet “Emi”, tas par godu Emīlam, jo pateicoties viņa nākšanai pasaulē tapa arī EcoEmi.

Kas lika izšķirties uzsākt savu biznesu?

Zināšanas un pieredze mums abiem ar vīru ir dažādās jomās – uzņēmuma vadība, finanses, valodas, mārketings, bet trūka pareizās idejas, kas būtu tā joma, kurā tiešām vēlamies darboties.
Pēc trešā bērniņa dzimšanas sapratu, ka darbs birojā nav īsti man piemērots. Dažādu iemeslu dēļ, bet galvenokārt jau ģimenes dēļ. Ļoti apbēdināja fakts, ka lielāko dienas daļu esi prom un nepamani, kā bērni izaug. Tā kā mammas dzīve ir visādās jomās saistīta tieši ar apģērbiem un to darināšanu, tad vienā vakarā uzzvanīju viņai un uzjautāju, cik izmaksās vienas bērnu kleitas šūšana. Viņa gan sākumā īsti neticēja, ka tiešām šūsim, un nevis vienu kleitu, bet daudz.

Prieks, ka šajā darbā var strādāt kopā ar bērniem.

Kā top jauni apģērbu modeļi?

Man ir vīzija, ko vajadzētu, bet mamma kopā ar šuvējām–meistarēm to visu realizē dzīvē, ar lielu mīlestību strādājot pie dažādām detaļām un sīkumiem, lai bērnam apģērbs būtu ērts, lai to ir viegli uzvilkt un novilkt. Brīžos, kad ir vairāk pasūtījumu vai paredzēts kāds lielāks pasākums, palīgā nāk arī citi ģimenes locekļi – brālis, tētis, vīra ģimene. Prieks, ka šajā darbā var strādāt kopā ar bērniem. Viņi ir iedvesmas avots, ideja tam, kādu modeli šūsim. Pašu bērni ir galvenie modeļi fotosesijās, kā arī kritiķi, kas pasaka, vai kleitiņa smuka, ērta vai ne tik ērta.

Kas raksturo EcoEmi apģērbu?

Pirmkārt, EcoEmi – tās ir krāsas, dzīvesprieks un košums. Mūsu apģērbi ir spilgti, koši un krāsaini. Sākumā ļoti baidījos par to, ko teiks citi, vai nebūs par košu, spilgtu, vai patiks. Galvenokārt vadāmies pēc savas gaumes un ieskatiem. Ļoti vērtīga bija izstāde “Bērnu pasaule” Ķīpsalā, kur  sapratām, ka citi domā līdzīgi – arī viņiem patīk mūsu piedāvātās krāsas, audums un dizains. Ļoti daudz uzslavu saņēmām tieši par košumu.

Otrkārt, EcoEmi ir dabīgs un ekoloģisks. Apģērbi paredzēti kustīgajiem, zinātkārajiem mazuļiem un bērniem līdz 8 gadu vecumam. Mums svarīgi, lai apģērbā bērns justos ērti, lai tas ir viegli uzvelkams un novelkams, kā arī lai tas ir elpojošs, tādēļ apgērbu ražošanā izmantojam tikai organisko kokvilnu, un tikai GOTS (Global Organic Textile standart) sertificēto. Tā ir audzēta un ražota, neizmantojot kaitīgās ķīmijas, kas nozīmē – tā ir maiga pret mazuļa jutīgo ādu.

Treškārt, EcoEmi ir teicama kvalitāte. Katrs apģērba modelis tiek rūpīgi pārdomāts, lai tas būtu ne vien dizainiski skaists, bet arī funkcionāls, dabīgs, elpojošs, neradītu alerģijas, būtu ērts un neierobežotu kustību brīvību.

Izvēlamies tikai augstas kvalitātes audumu. Visi audumi krāsoti ar dabīgām un ekoloģiskām krāsvielām, kas ir sertificētas un bērnam un videi drošas. Dažādu krāsu un struktūru organiskās kokvilnas audumus vispirms izmēģināju uz saviem bērniem. Pārbaudīju arī, kādi tie kļūs pēc ilgstošas mazgāšanas, kas notiks, ja salikšu kopā dažādu krāsu audumus. Pārliecinājos, ka tie nesakrāsojas, ilgi saglabā košo toni, nesaraujas un neizstiepjas.

EcoEmi apģērbus papildina dažādi dizaina elementi – tamborētas, adītas pīnes, lentes, puķes, kā arī dažādi izšuvumi un aplikācijas. Mūsu produkcijas klāstā ir arī dažādi adījumi un tamborējumi – adītas sedziņas, jaciņas, cepurītes, cimdiņi un zeķītes, kas sasildīs mazuli vēsākā laikā. Tas viss ir 100% roku darbs un izgatavots no 100% dabīgiem, ekoloģiskiem materiāliem.

Publicitātes foto: Leonīds Važnais