Zeķu latekss

Zeķu latekss

Bērni nereti pa māju skraida zeķītēs – tās ir gan siltas, gan ērtas. Vienīgi, kājiņas mēdz slīdēt. Es nolēmu meklēt tam risinājumus.

Viens no risinājumiem ir iegādāties veikalos pieejamās zeķītes ar neslīdošu pēdiņu pārklājumu punktiņu vai rakstu veidā. Taču māmiņas adītās zeķes ir tik mīļas un iecienītas, ka diezvai tiks iemainītas pret veikalā pirktajām. Tādēļ pētīju veikalā iegādājamās, kāds materiāls tiek izmantots pēdiņās, un kā panākt, lai pašu adītās zeķītes neslīdētu.

Gumijotais pārklājums ir latekss – sintētisks škidrums, kas satur kaučuku, kas savukārt ir gumijas izejviela. Tā pielietojums ir visai plašs, tai skaitā ir pieejams zeķu latekss. Iegādājams iepakojumā, šķidrā veidā. Nolēmu to testēt darbībā. Izpētot piedāvājumu, izvēlējos Regia firmas ražoto lateksu zeķēm pret slīdēšanu. Šī firma piedāvā lateksu dažādās krāsās. Es izvēlējos sarkanā, pieskaņojot zeķu krāsai.

Aizņēmos vienu pāri zeķīšu no trīsgadnieka, kas labprāt gribēja piedalīties visā procesā. Uzmanību, turēt lateksu tālāk no maziem bērniem!!! Pudelīti pirms lietošanas kārtīgi jāsakrata, lai sastāvdaļas labi sajaucas. Pudelītei ir ērts uzgalītis, līdz ar to zeķīti var dekorēt gluži kā kūku – liekot punktiņus, velkot svītriņas, vai vilnīšus. Radošākie var veidot zīmējumus. Man sanāca diezgan pabiezā kārtā vilnīši, ko uzklāju visas zeķes pēdiņas garumā. Sākumā klāju uz vienas puses, tad otras.

Lateksa šķidrumam nav nepatīkams vai kodīgs aromāts, ir viegla gumijas smarža, kas žūstot pazūd pavisam. Žūšanas laiks ir visai garš (lateksam pilnībā jānožūst), tāpēc labāk zīmējumu veidot vakarā, un atstāt žūt pa nakti. Tad arī nebūs visu laiku jāuzmana mazs bērns, kuram ir liela vēlme pārbaudīt zeķītes pārvērtības.

Krāsa nožūstot kļuva no spilgti sarkanas tumši sarkana. Uz tausi – gluži kā gumija. Pastaipot zeķīti uzklātais raksts staipās, neplīst. Latekss labi “saķēries” ar zeķīti. Mani pirms tam brīdināja, ja likšu plānākā kārtā rakstu, būs nepieciešams likt vēl kādu kārtu. Manā gadījumā tas izskatās nav nepieciešams.

Tad sekoja īstā vērtētāja spriedums. Trīsgadnieks par jaunajām zeķītēm dikti priecājās. Un ļoti vēlējās gumijoto rakstu ne vien uz pēdiņām, bet uz visas zeķītes, lai tas būtu redzams un aptaustāms. Pirmais skrējiens gan bija piesardzīgs, jo no pieredzes zina, ka zeķītes slīd. Atklājot, ka zeķītes ir ieguvušas ne vien jaunu rakstu, bet arī kļuvušas neslīdīgas, prieks bija neizmērojams.

Mammas papildus novērojums – latekss neatstāj švīkas uz grīdas.

Rotājot zeķītes ar lateksu jāņem vērā pēdas slīdīgākie punkti – papēdis un pēdas priekšdaļa. Manā gadījumā papēdi būtu bijis vairāk jānoklāj ar pretslīdes materiālu. Zeķītes godam izturēja arī pirmo mazgāšanu (ar rokām) – raksts palika vietā, krāsa ne zeķītēm, ne lateksam nemainījās.

Papildus ieteikumi – zeķītes ar lateksu nav ieteicams likt veļas žāvētājā, tāpat nebūtu ieteicams gludināt ar gludekli.

Secinājumi pēc pirmās valkāšanas un mazgāšanas… Zeķu latekss ir labs risinājums ikvienam, kurš iecienījis pa māju staigāt zeķēs. Iegādātajā pudelītē ir 100 ml, kas pietiks daudzām zeķītēm un ilgam laikam.

Būšu priecīga par atsauksmēm, kāda citiem ir pieredze zeķu lateksa lietošanā un kādas vēl alternatīvas tiek piedāvātas.

Foto: Rita Baroniņa-Maurāna